Aktualności
ESDRA EUROPEAN CHAMPIONSHIPS Falze' di Piave, Italy
13 i 14 listopada, w pięknym włoskim mieście, przy nienajgorszej pogodzie, odbyły się Mistrzostwa Europy organizowane przez ESDRA.

Chociaż nie we wszystkich klasach frekwencja była duża, to jednak ostatecznie wystartowało 132-óch zawodników.

Nie można mieć większych zastrzeżeń do organizacji zawodów. Trasa nie była ciężka technicznie, ale też nie można jej nazwać łatwą. Podłoże ciężkie i błotniste, zaczynało się luźnymi kamieniami, przechodzącymi w wykoszoną łąkę, na zakończenie z grząskim błotem. Dzięki końcówce trasy poprowadzonej pomiędzy winnicą i polem kukurydzianym można było bez przeszkód podziwiać finisz zawodników.

Najmocniej obsadzoną klasą był bikejoring mężczyzn, gdzie rywalizowało ze sobą 24-ech musherów. Nasi klubowicze Michał Świderski wraz z Putinem zakończyli starty na 8-tej pozycji, a Adam Koszela z Iwą byli na miejscu 11-tym.

Nasza wielokrotna Mistrzyni Europy, Beata Pawłowska, po kontuzji kostki i ze swoją suką Lejką dochodzącą do formy po ciąży, w swojej koronnej konkurencji - bikejoringu kobiet - uplasowała się na 6-tej pozycji. W tej samej klasie startowała też Joanna Wiśniewska z Iwanem, oboje dzielnie walcząc zajęli 11-te miejsce.

Dwójka przemiłych braci, Radek i Michał Włosik, startując w klasie canicross, zajęli odpowiednio 12-te i 16-te miejsce.